KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11409250

nr 1140 9250

Erland Heurlin

(1865-1947), Sverige

Akvarell, Erland Heurlin (1865-1947), Solna kyrka, signerad, 1930,52x35

Erland Heurlin, svensk tecknare och arkitekt, född 1865, död 1947.

Utrop:

800 kr

Såld:

400 kr

måndag 30 oktober 2017
kl 19:28:14

Erland Heurlin

Läs mer om Erland Heurlin