KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11409250
nr 1140 9250
Erland Heurlin
(1865-1947), Sverige
Akvarell, Erland Heurlin (1865-1947), Solna kyrka, signerad, 1930,52x35
Erland Heurlin, svensk tecknare och arkitekt, född 1865, död 1947.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 30 oktober 2017
kl 19:28:14
100 kr
200 kr
350 kr
Erland Heurlin
Läs mer om Erland Heurlin